Yaman Privātuma politika

Yaman.lv uzņemas pilnu atbildību par katra klienta privātumu un veic visu nepieciešamo, lai informācija, kuru saņemam no klientiem, tiek aizsargāta. Mūsu privātuma politika ir izstrādāta, lai Jūs labāk saprastu, kā tieši mēs aizsargājam Jūsu datus un rūpējamies par tiem. Jūsu privātums mums ir ļoti svarīgs. Mūsu interesēs ir, lai Jūsu pieredze izmantojot internetu ir pēc iespējas patīkamāka un, lai Jūs ar pilnīgi drošību varētu izmantot interneta sniegto plašo iespēju klāstu pateicoties pieejamiem rīkiem un informācijai. Mūsu privātuma politika ir izstrādāta, lai tu labāk saprastu, kā tieši mēs aizsargājam tavus datus un rūpējamies par tiem.
Personīgā informācija, ko ievāc mūsu uzņēmums un tā izmantošanas mērķi:

Mēs ievācam informāciju no apmeklētājiem, kuri mūsu mājaslapu apmeklē un veic pasūtījumu. Personīgā informācija tiek ievākta vienīgi tam nolūkam, lai mūsu komanda spētu ar attiecīgo personu sazināties un izpildīt pasūtījumu. Neeksistē gadījumi, kad jūsu dati tiek nodoti trešajām personām. Respektīvi, yaman.lv nepārdos, neizpaudīs un neaizdos jūsu sniegto informāciju.

Sīkdatnes un to izmantošana.

Sīkdatne jeb sīkfails (angļu: cookie — 'cepums') ir tīmekļa servera nosūtīta neliela teksta virkne klientam (parasti tīmekļa pārlūkprogrammai), kura tiek saglabāta lietotāja datorā kā parasta datne. Ar tās palīdzību serveris var identificēt lietotāju, pārbaudot klienta atsūtīto sīkdatni. Šis mehānisms tika ieviests tādēļ, ka pats HTTP protokols neuztur savienojuma stāvokli, un klienta katru jaunu pieprasījumu serveris uzskata par jaunu klientu.

Sīkdatņu mehānismu apraksta RFC 2965 (HTTP State Management Mechanism), kas iznāca 2000. gadā un nomainīja RFC 2109.

Visbiežāk sīkdatnes izmanto lietotāju autentificēšanai (lietotājam ievadot savu lietotājvārdu un paroli, serveris nosūta uz lietotāja datora unikālu teksta virkni, pēc kā vēlāk var noteikt, ka lietotājs ir pieslēdzies sistēmai), sesijas uzturēšanai, kā arī specifiskas informācijas saglabāšanai par lietotāju. Izmantojot sīkdatnes, lietotājs veido tīmekļa vietni atbilstoši savām vēlmēm un interesēm.

Kopš sīkdatņu ieviešanas daudzi interneta lietotāji ir noraizējušies par personiskās dzīves izsekošanu, jo ar sīkdatnēm var izsekot lietotāja veiktās darbības un ieradumus, kad tas veic tīmekļa lapu pārlūkošanu. Sakarā ar to vairākās valstīs (ASV, Eiropas Savienībā) ir pieņemti likumi, kas regulē sīkdatņu lietošanu. Bez tam sīkdatņu negatīvs aspekts ir slikta drošība, jo tās ne vienmēr var precīzi identificēt lietotāju (ja datoru izmanto vairāki lietotāji), turklāt tās var ļaunprātīgi pārtvert un izmainīt.

Sīkdatnes ir iespējams arī nobloķēt, bet, tiklīdz tas ir izdarīts, var rasties problēmas, jo var nestrādāt kāda no tīmekļa vietnes piedāvātajām funkcijām vai pat liegta piekļuve pie tās. Dažādām pārlūkprogrammām ir atšķirīgi veidi, kā nobloķēt sīkdatnes. Sīkdatnes, kā jebkuru failu, ir iespējams arī izdzēst, bet tas nozīmē, ka uz sīkdatņu pamata veiktie iestatījumi netiks saglabāti.

Sīkdatņu darbības princips -

Ja kādā tīmekļa lapā ir nepieciešams izmantot sīkdatnes, pēc šīs lapas pieprasīšanas serveris atpakaļ klientam nosūta kopā ar pieprasīto lapu arī sīkdatni teksta virknes veidā, kuru pārlūkprogramma saglabā (ja programmai tas ir atļauts) lietotāja datorā kā teksta failu. Turpmāk katru reizi, kad klients sūta pieprasījumu serverim, tiek nosūtīta arī sīkdatne.

Ir divu veidu sīkdatnes. Pirmā veida sīkdatne uzglabā informāciju ilgāku laiku, bet otra, tā dēvētā "sesijas sīkdatne", tikai tik ilgi, kamēr tiek apskatīta kāda konkrēta tīmekļa vietne vai lapa.

Kā mēs izmantojam sīkdatnes?
Sīkdatnes yaman.lv izmanto, lai ietaupītu jūsu laiku - paātrinot vai automātiski aizpildot pasūtījuma formas laukus.

Tavi dati ir drošībā.